Autor Wątek: Zespół Abu Dhabi Total WRT weźmie udział w rajdach Portugalii i Polski  (Przeczytany 1072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafaucio

  • Stowarzyszenie SKC
  • Gawędziarz-erotoman
  • Wiadomości: 4045
  • Postaw piwo: +19/-0
  • Marka samochodu: Citroen
  • Model: Cactus Hello Yellow '17 i Astra G 2.0 DTI '02
  • Prawidziwe imię: Rafał
Zespół Abu Dhabi Total World Rally, który w dwóch pierwszych rundach nowego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC FIA) rywalizował z najlepszymi, potwierdził, że wystąpi w Rajdzie Portugalii (19–22 maja) oraz w Rajdzie Polski (1–3 lipca).

Po startach w Rajdzie Monte Carlo, a następnie w Rajdzie Szwecji zespół Abu Dhabi Total WRT zrobił sobie przerwę, opuszczając dwie rundy WRC rozgrywane na kontynencie amerykańskim. Do udziału w Rajdzie Portugalii zespół zgłosił trzy samochody, którymi wystartują załogi Kris Meeke / Paul Nagle, Stéphane Lefebvre / Gabin Moreau oraz Khalid Al-Qassimi / Chris Patterson. W sezonie 2015 trasa rajdu powróciła do regionu Porto. Kris Meeke zajął w tej edycji imprezy czwarte miejsce, a Stéphane Lefebvre uplasował się w pierwszej piątce w kategorii WRC2.

W planach zespołu znajdują się szutrowe trasy Rajdu Polski, który odbędzie się sześć tygodni po Rajdzie Portugalii. Do Mikołajek przyjadą dwa samochody, w których zasiądą załogi Stéphane Lefebvre / Gabin Moreau i Craig Breen / Scott Martin. Stéphane Lefebvre wystąpił w Rajdzie Polski także w ubiegłym sezonie, a w 2014 r. został zwycięzcą w kategorii FIA Junior. Craig Breen również miał okazję poznać polskie odcinki specjalne. W sezonie 2013 wystartował tam
w rajdowych mistrzostwach Europy.

 

WYSTĘPY W SEZONIE 2016

Rajd Monte Carlo

Kris Meeke / Paul Nagle: nie ukończyli

Stéphane Lefebvre / Gabin Moreau: 5. miejsce

 

Rajd Szwecji

Kris Meeke / Paul Nagle: 23. miejsce (Rally2)

Craig Breen / Scott Martin: 8. miejsce

Khalid Al-Qassimi / Chris Patterson: 19. Miejsce

źródło:CitroenMedia.pl
Rodzina Cytromaniaków :)
Rafał, Magdalena i Igorek :)