Autor Wątek: Citroen C4 - problemy z climatronikiem  (Przeczytany 672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sqwara

• Nowicjusz
  • Postaw piwo: +0/-0
  • Marka samochodu: Citroen 1,6 HDI
  • Model: C4
  • Prawidziwe imię: Łukasz
Citroen C4 - problemy z climatronikiem
« dnia: Maj 29, 2018, 20:22:02 pm »
Witam wszystkich, otóż mam problem z climatroniekiem w mojej cytrynie. Chodzi o to że jak dam klimatyzacje na tryb auto ona sobie delikatnie wieje tak jak by zadana temperatura była już w aucie a wcześniej w trybie auto nawiewy rozkręcało na maksa i przy słodzeniu dopiero zmniejszało siłę nawiewów, a dodam że auto przeważnie stoi pod zakładem pracy parę dobrych godzin w słońcu i jest mocno nagrzane. Na początku myślałem że gaz uciekł, ale na wymianie całkowitej okazało się że spuścili 93% gazu więc było go całkiem sporo.  klimatyzacja na ustawieniach "ręcznych" chłodzi i przy zmianie nawiewu też wiatraki zwiększają swój nawiew.

Kilka danych o aucie :
Citroen C4 5D 1,6 HDI (90 KM)2008r.
Klimatyzacja dwustrefowa

Z góry dziękuje za pomoc, poradę.

Offline Citronauta

• Stowarzyszenie SKC
  • Gawędziarz-erotoman
  • Postaw piwo: +19/-0
  • Marka samochodu: Citroen
  • Model: BX GTI 16V
Odp: Citroen C4 - problemy z climatronikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2018, 08:06:45 am »
W takiej sytuacji ja zaczął bym od czujnika temperatury w aucie bo rozumiem że ten zewnętrzny ma dobre wskazania? Ewentualnie podpiąć lexie może ona podpowie coś madrego
Kanciastopiękny i nic więcej :)

Offline sqwara

• Nowicjusz
  • Postaw piwo: +0/-0
  • Marka samochodu: Citroen 1,6 HDI
  • Model: C4
Odp: Citroen C4 - problemy z climatronikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2018, 09:02:49 am »
Byłem u elektronika co podpiął komputer. mówi że czujniki temperatury w porządku ale jakoś nie widzi mi się bo pokazywał mi czujniki temperatury powietrza wydmuchiwanego przez klimatyzację. Natomiast nie pokazał temperatury w aucie, co jeszcze mnie dziwi to czujnik nasłonecznienia który pokazał 0,00%. Tylko czy C4 zwykłe ma taki czujnik ? bo na necie widzę tylko do C4 piccasso